Candidatul Alianței PNL-USR-PLUS la președinția Consiliului Județean Bistrița-Năsăud, Stelian Dolha, și-a exercitat dreptul la vot, afirmând că a votat pentru schimbare.
”Am votat pentru schimbare, am votat pentru ca acest județ al nostru, Bistrita -Năsăud să primească o șansă să se dezvolte și să asigure o prosperitate reală locuitorilor săi, nu una imaginară, fabricată de un aparat de propagandă, cu drone, cu panglici, cu secretare și cu fotografi. Am votat pentru că merităm să trăim o viață bună, merităm să trăim visul românesc la noi acasa și nu să fim mințiți că trăim bine. Am votat pentru că avem nevoie după 8 ani de o resetare în Bistrita-Năsăud, și după 12 ani în Bstrita și de o aliniere a acestui județ la o linie de dezvoltare liberală în Transilvania.Vă îndemn pe toți să mergeți la vot!”, a transmis Stelian Dolha.
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2020/09/120324414_2919494108152676_200092251965501796_o-1024x576.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2020/09/120269697_2919494638152623_2978724866622510090_o-1024x576.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2020/09/120346281_2919493518152735_8673712648280873020_o-1024x511.jpg)