Pompierii de la Garda de intervenție Sângeorz-Băi din cadrul Inspectoratului Județean pentru Situații de Urgență (ISU) Bistrița-Năsăud au intervenit pentru stingerea unui incendiu izbucnit într-o gospodărie din localitatea Măgura Ilvei.
Potrivit ISU Bistrița-Năsăud, Prima intervenție a fost asigurată de pompierii voluntari din Măgura Ilvei și Lunca Ilvei.
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2020/11/IMG-20201120-WA0011-1024x768.jpg)
Din fericire, casa de locuit a fost protejată, incendiul fiind limitat la o anexa (garaj/atelier) garaj/atelier) pe o suprafață de circa 15 – 20 mp și materiale lemnoase depozitate în apropiere.
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2020/11/IMG-20201120-WA0013-1024x768.jpg)
Nu au fost înregistrate victime.
Pompierii lucrează în continuare pentru îndepărtarea oricărui pericol – ultimele focare la lemnele depozitate în proximitate.
FOTO: ISU Bistrița-Năsăud