Un accident rutier soldat cu o victimă s-a produs joi pe DN 17, în localitatea Mijlocenii Bârgăului.
Potrivit Inspectoratului Județean pentru Situații de Urgență Bistrița-Năsăud, două autohevicule au fost implicate în accident, ambele răsturnându-se pe partea carosabilă în urma impactului.
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2020/12/e98c4078-b949-48bf-bc02-fbbb2d44415b-1024x768.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2020/12/81202818-bd67-49f3-9433-f6f76a028a6d-768x1024.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2020/12/214cd187-e486-40c4-b3cc-cd97ec98bc22-1024x768.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2020/12/9b7fc160-db14-4eb6-a520-8adf6d54d9c1-768x1024.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2020/12/4e602b3f-4c39-4fd7-a68e-70ee8bb121f9-1024x768.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2020/12/02d2afbb-9e3d-4145-88d9-512d99229c2a-768x1024.jpg)
La fața locului au intervenit pompierii de la Garda de Intervenție Prundu Bârgăului și un echipaj SMURD de prim ajutor.
”Echipajul de prim ajutor SMURD a preluat de la locul accidentului un bărbat în vârstă de aproximativ 67 de ani. Acesta este conștient, cooperant, acuza dureri lombare”, a declarat Marius Rus, purtătorul de cuvânt al ISU Bistrița-Năsăud.
Polițiștii efectuează cercetări pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul rutier.