Luni dimineața, un accident rutier s-a produs pe raza localității Rusu Bârgăului. Din fericire, acesta nu s-a soldat cu victime, ci doar cu pagube materiale.
Potrivit Inspectoratului Județean pentru Situații de Urgență Bistrița-Năsăud, din primele informații a rezultat că un autovehicul a intrat în coliziune cu un cap de pod. La locul accidentului a intervenit Garda de intervenție Prundu Bârgăului.
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2021/02/94fa537b-93b9-4098-80dd-3de9d2ff0742-768x1024.jpeg)
”Pompierii au asigurat măsurile de apărare împotriva incendiilor și au stabilizat autoturismul. Din fericire, conducătorul auto de sex feminin nu prezenta mărci traumatice. A refuzat transportul la spital”, a declarat Marius Rus, purtătorul de cuvânt al ISU Bistrița-Năsăud.
Polițiștii efectuează cercetări la fața locului pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul.
FOTO: ISU Bistrița-Năsăud