Trei autoturisme au fost implicate, duminică, într-un accident rutier produs pe strada Calea Moldovei din municipiul Bistrița.
Potrivit Inspectoratului Județean pentru Situații de Urgență Bistrița-Năsăud, accidentul s-a produs în zona Colegiului Tehnic InfoEl, pe sensul de mers spre Unirea. Trei mașini au intrat în coliziune.
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2021/03/166194417_2251771251620126_7231837563668168260_n.jpg)
La fața locului intervine un echipaj de pompieri de la Detașamentul de Pompieri Bistrița, precum și un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță Bistrița-Năsăud.
Toate persoanele implicate în accident sunt evaluate din punct de vedere medical.
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2021/03/166033074_2251771511620100_406203953359087463_n.jpg)
De asemenea, la locul accidentului intervin și polițiștii din cadrul Inspectoratului Județean de Poliție Bistrița-Năsăud, care efectuează cercetări pentru a stabili cu exactitate toate împrejurările în care s-a produs accidentul.
FOTO/VIDEO: Facebook – Constantin Marcel Kovacs
Cine e cocalaru ala îmbrăcat asa?:)))))