Președintele PNL și al Camerei Deputaților, Ludovic Orban, s-a aflat, vineri după-amiaza, la Bistrița, unde a avut o întâlnire cu echipa liberală care, recent, i-a reconfirmat susținerea la conducerea partidului.
”Mai întâi, liderul PNL a participat la o reuniune a Biroului Politic Județean găzduită de Palatul Culturii, urmată de o întrevedere cu primarii și președinții de organizații liberale din județ, în care au fost discutate diverse aspecte tehnice, dar și chestiuni care țin de actul guvernării în actualul context pandemic”, a anunțat președintele PNL Bistrița-Năsăud, Ioan Turc.
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2021/04/175019028_792487065007809_7492622615647577630_n.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2021/04/174004662_792487111674471_3461329249800796610_n.jpg)
Sursa citată a completat că mesajul cel mai important al președintelui Orban a fost cel prin care a comunicat asistenței decizia sa de a candida din nou, la viitorul congres, pentru a continua în fruntea Partidului Național Liberal, formațiune pe care o preluase într-o situație foarte dificilă, dar pe care a adus-o la procentaje record în preferințele electoratului.