Pe un tronson de 1,3 km din Drumul Județean 173, de la ieșire din municipiul Bistrița până la intrare în localitatea Jelna, au fost executate lucrări de reabilitare a covorului asfaltic. Investiția, susținută financiar de Consiliul Județean Bistrița-Năsăud, a fost finalizată, a anunțat șeful administrației județene, Emil Radu Moldovan.
”Încă o lucrare finalizată! Se merge pe drum bun și de la Bistrița către Jelna [DJ173]”, a scris pe Facebook președintele CJ Bistrița-Năsăud.
Valoarea totală a investiției a fost de circa 1,4 milioane lei, banii fiind alocați din bugetul CJ Bistrița-Năsăud. Lucrările au fost executate de un constructor local – compania Frasinul.
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2021/08/b4028d77-a3fc-42fb-848e-8a863ce1d7e6.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2021/08/89ce212c-e159-4341-a847-500764a906bc.jpg)
FOTO/VIDEO: CJ Bistrița-Năsăud