Transmixt se alătură campaniei de conștientizare și informare derulată de A.D.I. Deșeuri Bistrița-Năsăud și Supercom SA.
Operatorul de transport public Transmixt Bistrita a înțeles importanța campaniei derulate de A.D.I. Deșeuri Bistrița-Năsăud și Supercom SA și a răspuns pozitiv propunerii de parteneriat prin punerea la dispoziție cu titlu gratuit a 10 autobuze și microbuze care operează pe rutele județene.
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2021/08/a2.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2021/08/a4.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2021/08/a3.jpg)
Astfel, cetățenii județului nostru vor vedea mijloacele de transport public personalizate cu mesajele campaniei de conștientizare și informare aflată în plină derulare.
Doresc să-i mulțumesc domnului Melente Horoba de la Transmixt Bistrita pentru că a înțeles importanța transmiterii mesajului nostru la un număr cât mai mare de oameni și pentru că a acceptat să participle la efortul comun de a avea un județ mai curat.
Sperăm să schimbăm modul de gândire al oamenilor cu privire la gestionarea deșeurilor și să colectăm selectiv deșeurile reciclabile pentru a proteja mediul înconjurător și sănătatea noastră. – a transmis Cristian Niculae, directorul ADI Deșeuri.