Bugetul orașului Beclean pentru anul în curs a fost aprobat joi, a anunțat primarul Nicolae Moldovan.
Bugetul pe anul 2022 a fost adoptat cu unanimitate de voturi.
”Vreau să le mulțumesc tuturor consilierilor locali PSD, PNL, PMP, UDMR, USR și Pro România pentru susținerea bugetului. Peste 85% din buget merge spre investiții. Vom avea un an mai complicat, cu multe șantiere pe care sperăm să le finalizăm până la finalul anului 2023”, a scris pe Facebook Nicolae Moldovan.
Primarul din Beclean a prezentat și investițiile care vor fi susținute anul acesta:
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2022/02/273507028_319588100182536_5404869711858877073_n.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2022/02/273042399_319588093515870_1467477544133625402_n.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2022/02/273288493_319588090182537_3822079618112861174_n.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2022/02/273375050_319588086849204_8192684409940563909_n.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2022/02/273482094_319588096849203_8750705194740431609_n.jpg)