Un accident rutier soldat cu rănirea unei femei a avut loc duminică în municipiul Bistrița, în zona Hotelului Diana.
La fața locului au intervenit echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Bistrița și Serviciului de Ambulanță Județean Bistrița-Năsăud.
”Echipajele de intervenție au găsit la fața locului trei autovehicule avariate, fiind implicate șase persoane. Dintre acestea, doar una a avut nevoie de îngrijiri medicale. Victima – o femeie de aproximativ 59 de ani – a fost evacuată spre UPU SMURD din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Bistrița, pentru investigații de specialitate. Femeia prezenta traumatism ușor al membrului inferior”, a declarat Anabella Muzsi, managerul SAJ Bistrița-Năsăud.
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/05/2bf3d9a2-f04b-46ea-8823-dc87ff6108d6.jpeg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/05/830f77de-0417-4cc2-b533-5c5ae7d6a026.jpeg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/05/959260e8-69a9-409c-9d10-277ac97fc543.jpeg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/05/49910d11-6977-4d3a-ae65-30d96d8b73e8.jpeg)
Polițiștii intervin și ei în zonă și efectuează cercetări pentru a stabili împrejurările în care s-a produs accidentul.
FOTO: SAJ Bistrița-Năsăud