Zilele Municipiului Bistrița vor avea loc în acest final de săptămână, prilej cu care în oraș vor fi organizate o serie de manifestări care să marcheze împlinirea a 759 de ani de la prima atestare documentară a orașului.
Programul complet al Zilelor Bistriței, pe zile și locații, poate fi consultat mai jos:
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/07/358545160_258788200178745_7745843476647100821_n.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/07/358551152_258788286845403_2395977340272000260_n.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/07/3.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/07/4.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/07/5.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/07/6.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/07/8.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/07/9.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/07/7.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/07/10.jpg)
Primarul Ioan Turc a anunțat că pregătirile pentru sărbătoarea orașului au început deja.