O femeie a fost rănită, miercuri, într-un accident rutier produs în localitatea Dipșa, informează Inspectoratul pentru Situații de Urgență Bistrița-Năsăud.
La locul accidentului a intervenit un echipaj de prim ajutor SMURD de la Punctul de Lucru Lechința.
”Echipajul a preluat o femeie în vârstă de aproximativ 68 de ani. Femeia a fost găsită un afara autoturismului răsturnat. După acordarea primului ajutor a fost transportată spre UPU SMURD Bistrița pentru investigații și îngrijiri medicale amănunțite”, a transmis ISU Bistrița-Năsăud.
Polițiștii efectuează cercetări în acest caz, pentru a stabili circumstanțele exacte în care s-a produs accidentul.
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/10/053c4614-9b71-4f17-9399-6ec39eff16cc-461x1024.jpeg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/10/0ea81e75-365d-4754-a04c-65c6f603ce02-461x1024.jpeg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/10/9dc5341a-d550-4d4c-bd91-61b6ecd314b6-461x1024.jpeg)
FOTO: ISU Bistrița-Năsăud