Angajații Ministerului Afacerilor Interne au organizat vineri, de 8 Martie, o acțiune diferită de cele pe care le desfășoară în mod obișnuit, propunându-și să aducă zâmbete pe chipurile doamnelor și domnișoarelor.
Potrivit Inspectoratului de Jandarmi Județean Bistrița-Năsăud, acțiunea a fost organizată în contextul Zilei Internaționale a Femeii și s-a desfășurat în zona centrală a municipiului Bistrița.
”Forțele MAI de la nivel județean au „descins” în această dimineață pe Pietonalul Liviu Rebreanu! Cu ocazia Zilei Internaționale a Femeii, jandarmii, polițiștii, pompierii, reprezentanți ai Agentiei Antidrog și ai Instituției Prefectului au împărțit zâmbete și flori tuturor doamnelor și domnișoarelor pe care le-au întâlnit pe Pietonalul Liviu Rebreanu. La mulți ani tuturor, fie că sunteți mame, bunici, soții sau fiice! O primăvară plină de împliniri și bucurie alături de cei dragi!”, a transmis Jandarmeria Bistrița-Năsăud.
![](https://ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/03/2bbe5078-63e3-42e4-b542-cc0d717662fe-1024x576.jpeg)
![](https://ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/03/07191c40-fd06-42ff-9a85-baefc45e05e3-1024x682.jpeg)
![](https://ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/03/e7d3166d-e177-4587-9898-94f2ec59a1cd-1024x576.jpeg)
![](https://ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/03/c609c473-b492-470b-acb2-c059254c6ebd-1024x576.jpeg)
![](https://ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/03/79128c9f-ef4f-4a3d-8ad1-83c3d2f9efa4-1024x768.jpeg)
![](https://ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/03/50828398-d32d-487e-ad71-4727bf0c8b37-1024x768.jpeg)
![](https://ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/03/7fb59313-a2e9-4fa1-8a60-dc55b9bc5291-1024x768.jpeg)
![](https://ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/03/cd519727-5a6f-436a-a333-e1b35d52ba52-682x1024.jpeg)
![](https://ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/03/2e1ce8b7-b43d-404d-b738-140d47a77e81-623x1024.jpeg)
”Gabi, Paul și Ema, alături de colegii din celelalte structuri ale Ministerului Afacerilor interne au avut plăcuta misiune de a aduce un zâmbet în plus pe chipurile doamnelor și domnișoarelor. La mulți ani, mamă, soție, bunică, soră, prietenă! Vă iubim!”, a transmis și Inspectoratul pentru Situații de Urgență Bistrița-Năsăud.
Ziua Internaţională a Femeii, marcată în fiecare an la 8 martie, este sărbătorită în multe ţări din întreaga lume. Este o zi în care femeile sunt recunoscute pentru realizările lor fără a ţine cont de deosebiri, fie că sunt naţionale, etnice, lingvistice, culturale, economice sau politice.