Un puternic incendiu a izbucnit duminică la o casă din localitatea Lunca Sătească situată în comuna Târlișua, informează Inspectoratul pentru Situații de Urgență Bistrița-Năsăud.
La locul incendiului au fost direcționați pompierii militari cu mai multe echipaje de intervenție.
”În urma incendiului a fost afectată casa în proporție de aproximativ 70%, iar proprietara a suferit un atac de panica și a fost transportată la spital”, a transmis ISU Bistrița-Năsăud.
Pompierii urmează să stabilească și care a fost cauza izbucnirii incendiului.
![](https://ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/04/60415b55-74f9-4f98-b045-a1394b337a57-1024x576.jpeg)