Un accident rutier soldat cu rănirea unei tinere a avut loc vineri dimineața în localitatea Salva, informează Inspectoratul pentru Situații de Urgență Bistrița-Năsăud.
Potrivit ISU, un autoturism s-a răsturnat în afara părții carosabile, la fața locului fiind direcționați pompierii militari năsăudeni cu mai mule echipaje de intervenție.
![](https://ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/06/d98d88db-179d-4ce1-9c38-2e315947e29a.jpeg)
”Echipajele au găsit la locul solicitării o victimă de sex feminin, în vârstă de aproximativ 21 de ani – politraumatizată prin accident rutier, conștientă, ieșită pe cont propriu din autoturism. Paramedicii năsăudeni au stabilizat-o și au transportat-o la CPU Năsăud pentru investigații medicale amănunțite“, a transmis ISU Bistrița-Năsăud.
Pompierii militari au asigurat măsurile specifice de apărare împotriva incendiilor.
Polițiștii efectuează cercetări la fața locului pentru a stabili circumstanțele exacte în care s-a produs accidentul.