Președintele Consiliului Județean Bistrița-Năsăud și candidatul PSD pentru un nou mandat, Emil Radu Moldovan, a votat duminică la Secția de votare nr. 48 din Bistrița, alături de soție și de fiică.
La ieșirea de la urne, acesta a spus: ”Sper ca lumea să vină într-un număr cât mai mare la vot. Sper ca prima echipă de profesioniști și de oameni ai faptelor care a fost prezentată pentru prima dată într-o campanie electorală să aibă succes, știm ce avem de făcut. O să treacă și ziua de astăzi și de mâine continuăm proiectele de dezvoltare a județului Bistrița-Năsăud. De asemenea, îmi doresc foarte mult ca și municipiul Bistrița să ajungă să fie manageriat de un profesionist care a dovedit până acum că știe să implementeze proiecte, că știe să atragă fonduri europene și care are o viziune clară pentru dezvoltarea municipiului”.
Cu privire la votul pentru Parlamentul European, Radu Moldovan a spus: ”Cred că alegerile europarlamentare vor fi un sondaj real cu privire la ceea ce cred oamenii despre această alianță de guvernare și despre reușitele Guvernului”.
![](https://ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/06/DSC_3101.jpg)
![](https://ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/06/DSC_3111.jpg)
![](https://ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/06/DSC_3114-rotated.jpg)
![](https://ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/06/DSC_3117-rotated.jpg)
![](https://ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/06/DSC_3120-rotated.jpg)