Un număr de 17 elevi de la Școala de Subofițeri Pompieri și Protecție Civilă ”Pavel Zăgănescu” Boldești efectuează un stagiu de practică la Inspectoratul Județean pentru Situații de Urgență Bistrița-Năsăud. Salvatorii bistrițeni le vor îndruma pașii viitorilor pompieri.
”Contextul este unul dificil, dar specialiștii ISU Bistrița – Năsăud desemnați tutori pentru viitori pompieri își pun la bătaie întreaga pricepere și toată disponibilitatea pentru ca salvatorii de mâine să fie pregătiți pentru viitoarele lupte contracronometru”, precizează ISU Bistrița-Năsăud.
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2020/05/100041633_2704048123150706_6747138058576986112_o.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2020/05/98065462_2704048163150702_814154073644204032_o.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2020/05/97287917_2704048133150705_3826903555378249728_o.jpg)
FOTO: ISU Bistrița-Năsăud