Se toarnă ASFALT pe Tărpiului, strada care de 4 ani e-n șantier!

Primăria Bistrița a anunțat că se toarnă stratul de uzură al carosabilului pe strada Tărpiului

Municipiul Bistrița are în derulare execuția lucrărilor pentru obiectivul de investiții „Reabilitarea și modernizarea străzii Tărpiului” proiect în cadrul căruia, în perioada 24.04.2026 – 25.04.2026, se va turna stratul de uzură al carosabilului (stratul final).

Pentru realizarea acestei etape a lucrărilor se impune restricționarea circulației în cele două zile de la intersecția străzii Mușcatei cu strada Tărpiului, pe tronsonul străzii Tărpiului până la sensul giratoriu de la intersecția cu strada Drumul Cetății.

Accesul riveranilor va fi posibil de pe strada Busuiocului.

Contractul de reabilitare a fost atribuit firmei Indemanarea, in octombrie 2011. Lucrările la drum au întârziat deoarece Aquabis a efectuat lucrări de înlocuire a conductelor, într-un contract paralel.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *