La Bistrița s-a ieșit în stradă pentru Georgescu! S-a SCANDAT: “Turul 2, înapoi!”, “Georgescu, președinte!” Protestul continuă zilele viitoare!

După anularea candidaturii lui Călin Georgescu, la Bistrița s-a ieșit în stradă! O coloană de mașini a sosit în zona Prefecturii la ora 21!

Treptat, s-au adunat aproximativ 30 de oameni, care au scandat: “Turul 2, înapoi!”, “ Georgescu președinte!”, “Jos mafia!”, “Noi am votat, voi ați furat! “, ” Ieșiți din casă, dacă vă pasă!”

Mașinile care circulau duminică seara prin zona Prefecturii claxonau în semn de susținere a protestului spontan!

Unul din protestatari a adus o boxă la care se auzeau cântece patriotice, în timp ce jandarmii supravegheau de la distanță.

La prezidențiale, Călin Georgescu a câștigat alegerile pe Bistrița și pe Județ! Votanții sunt chemați la susținere!

Pe Bistrița, Călin Georgescu a luat 7.820 de voturi,iar Lasconi a fost pe 2, cu 7.481 voturi!

Pe Județ, Călin Georgescu a luat 28.413 voturi, iar Marcel Ciolacu a luat 25.474 voturi.

Din acest moriv, mulțimea speră ca mișcarea de susținere a lui Călin Georgescu să ia amploare!

Protest PAȘNIC, care a durat 2 ore!

Timp de 2 ore, manifestanții au stat în frig, au scandat, au fluturat steaguri și au discutat despre măsura BEC, pe care au considerat-o abuzivă!

Manifestația a fost pașnică iar cei prezenți se organizează pentru ca mișcarea de stradă să continue zilele viitoare!

One comment

  1. ecologistul- verde

    mereti ba si puneti arpagica in pamant la tara.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

error: Content is protected !!