Robert Sighiartău, candidatul PNL la președinția Consiliului Județean Bistrița-Năsăud, s-a întâlnit marți cu Ilie Bolojan, președintele Consiliului Județean Bihor, care a reușit să atragă sume importante din fondurile europene pentru dezvoltarea infrastructurii din județul pe care îl conduce.
![](https://ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/04/sighiartau-si-bolojan.jpg)
![](https://ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/04/sighiartau-si-bolojan-3.jpg)
“Discuții bune la Bihor. Ilie Bolojan comunică mereu lucruri noi, strategice. Multe dintre cele spuse au fost deja aplicate și rezultatele se văd: dezvoltarea infrastructurii din Bihor, șapte centuri construite în trei ani, investiții în toate orașele județului. Lucrurile merg foarte bine aici. Trebuie să schimbăm ritmul și în județul nostru!”, a declarat Robert Sighiartău.
Crede că și noi suntem rupți de realitate ca el. La Bistrița cine e primar domnule Sighiartău? La Beclean s-a făcut o centură (printre altele), dar ca să vezi, nu e PNL acolo. E posibil cumva ca omul să conteze mai mult ca partidul referitor la realizarea sau nu de proiecte? Altfel, la vorbe goale și promisiuni deșarte înainte.