Un bărbat din Bistrița, care a rămas fără țigări în toiul nopții, a spart geamul unui punct de vânzare ziare pentru a și le procura, dar a fost prins de jandarmi la scurt timp după comiterea faptei.
Potrivit Inspectoratului de Jandarmi Județean Bistrița-Năsăud, întreaga scenă a fost văzută de un jandarm aflat în timpul liber. Acesta a solicitat intervenția colegilor din cadrul Detașamentului 1 Jandarmi Mobil, care au reușit să îl prindă pe bărbat și să îl identifice.
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/07/24060f1e-f3d1-44a4-b9d0-f7cceb02dec7-768x1024.jpeg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/07/e4bdfd46-726e-4035-9537-600317a9ff16-768x1024.jpeg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/07/08ccd18b-4d1d-469d-ab2c-fbe70e7dc4f4-768x1024.jpeg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/07/6dca7058-2d39-4e53-b7e3-7d0640780308-768x1024.jpeg)
”Acesta are 33 de ani, este din municipiul Bistrița și a declarat jandarmilor că în astfel de locații se comercializează și țigări și ca urmare a spart geamul chioșcului de ziare pentru a sustrage câteva pachete”, a precizat Georgeta Cășvan, purtătorul de cuvânt al Jandarmeriei Bistrița-Năsăud.
Jandarmii au întocmit actele de sesizare pentru infracțiunea de tentativă la furt calificat, acestea fiind predate polițiștilor pentru continuarea cercetărilor.
FOTO: Jandarmeria Bistrița-Năsăud