Aproape 40 de școli din județul Bistrița-Năsăud vor folosi catalogul electronic în anul școlar 2023 – 2024, potrivit Inspectoratului Școlar Județean Bistrița-Năsăud.
Șeful IȘJ Bistrița-Năsăud, Cristian Nicula, a dat publicității lista celor aproape 40 de unități de învățământ:
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/08/IMG-20230801-WA0010-1.jpg)
Catalogul electronic oferă posibilitatea părinților de a afla în orice moment situația școlară a elevilor (note, absențe), aceasta fiind consemnată în mod digital.