Motiv de bucurie și mândrie în familia comisarului Stelian Dolha de la Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorilor Bistrița-Năsăud și a medicului Florina Dolha!
Unicul fiu al celor doi, Raul, a terminat Facultatea de Matematică și Informatică din cadrul Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca și nu oricum, ci șef de promoție.
”Un băiat de 10, la propriu! Șef de promoție la Facultatea de Matematică și Informatică! Felicitări, Raul!”, a transmis tatăl tânărului.
”Și astfel s-a încheiat și facultatea: Șef de Promoție Matematică și Informatică, cu 10. Felicitări, Raul!”, a transmis și mama tânărului.
![](https://ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/06/448638370_1808791162954444_1386829394563244585_n-1024x768.jpg)
![](https://ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/06/448639040_1808791196287774_5023233073930058861_n-1024x768.jpg)
Raul Dolha a absolvit Colegiul Naţional ”Liviu Rebreanu” Bistrița în anul 2021, profil Matematică-Informatică, fiind admis în același an pe locul doi la Facultatea de Matematică și Informatică din cadrul Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca. Trei ani mai târziu, acesta a finalizat studiile universitare ca șef de promoție.
Foarte frumos ! Felicitari absolventului si parintilor ! Multe succese in continuare ! Lili