Un incendiu a cuprins, luni, acoperișul unei case din localitatea Domnești, comuna Mărișelu, informează Inspectoratul pentru Situații de Urgență Bistrița-Năsăud.
La fața locului au intervenit pompierii militari, în sprijin acționând și pompierii voluntari din cadrul Serviciilor Voluntare pentru Situații de Urgență Marișelu și Șieuț.
”Incendiul a fost lichidat în limitele găsite, fără a se extinde la vecinătăți. Suprafața afectată de incendiu este de aproximativ 80 mp. O persoană cu atac de panică a fost asistată medical la fața locului”, a transmis ISU Bistrița-Năsăud.
Cauza probabilă a incendiului este în curs de stabilire.
![](https://ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/07/e1091e65-fba8-4e74-8cbe-14ac725abd7d-576x1024.jpeg)
![](https://ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/07/3c59ae43-01ea-4fb0-bb6e-344650ef2333-576x1024.jpeg)
![](https://ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/07/f2d2df65-5b1c-4fe0-b04e-efd6fe3ccec5-576x1024.jpeg)
![](https://ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/07/b34ea85b-06a6-4dfb-bba2-0c2791fa7ae9-1024x576.jpeg)
FOTO: ISU Bistrița-Năsăud