Noapte de foc pentru pompierii bistrițeni, aceștia intervenind aproximativ patru ore pentru stingerea unui incendiu care a izbucnit la o casă din localitatea Viișoara.
Inspectoratul pentru Situații de Urgență Bistrița-Năsăud a direcționat la fața locului echipaje de pompieri din cadrul Detașamentului Bistrița, care au stabilit că incendiul se manifesta la nivelul acoperișului casei.
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/05/04c8fc70-8816-4dc6-9ea6-65eb43427cf2-578x1024.jpeg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/05/67fe7d4f-c065-47db-8915-9bfe64f1e22d-578x1024.jpeg)
După ce a fost localizat incendiu, pompierii au intervenit pentru lichidarea acestuia.”În incendiu a ars acoperișul casei pe o suprafață de aproximativ 150 mp, bunuri și materiale care se aflau în pod. Intervenția a durat aproximativ patru ore”, a transmis ISU Bistrița-Năsăud.
Cauza probabilă a incendiului a fost stabilită ca fiind cos de fum neprotejat.
Nu au existat victime surprinse în incendiu.
FOTO: ISU Bistrița-Năsăud