Două echipaje de pompieri și un echipaj de prim ajutor SMURD au intervenit azi-noapte la un incendiu izbucnit în localitateaVermeș, comuna Lechința. O casă a fost cuprinsă de flăcări, pompierii acționând mai bine de trei ore pentru a stinge focul.
”În urma incendiului, casa de locuit a ars în proporție de aproximativ 70%. Au fost protejate casele învecinate care erau amplasate foarte aproape de locul de manifestare a incendiului”, a transmis Inspectoratul Județean pentru Situații de Urgență Bistrița-Năsăud.
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2020/10/IMG-20201011-WA0002-1024x768.jpg)
Intervenția a durat aproximativ trei ore și jumătate.
Din fericire, nu au fost înregistrate victime.
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2020/10/IMG-20201011-WA0000-1024x768.jpg)
FOTO: ISU Bistrița-Năsăud