Marți seara, o tânără din localitatea Crainimăt a fost rănită într-un accident rutier produs pe DN 17.
Potrivit Inspectoratului Județean de Poliție Bistrița-Năsăud, accidentul s-a produs pe raza localității Crainimăt. În evenimentul rutier au fost implicate două autoturisme.
”Polițiștii au constatat că un autoturism, condus de o femeie de 28 de ani din Crainimat, a colizionat, la intersecția unui drum comunal cu cel național, un alt autoturism, condus de un tânăr de 19 ani din Braniștea. În urma accidentului a rezultat rănirea șoferiței. Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest rezultatele fiind negative”, a declarat Paul Rodilă, purtătorul de cuvânt al IPJ Bistrița-Năsăud.
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2021/02/ca218385-f3f9-48fe-b75c-bb32e7e429ff-472x1024.jpeg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2021/02/c8215869-d458-4097-a3f9-8e0b4f90e7e3-768x1024.jpeg)
Poliția orașului Beclean au întocmit dosar penal în acest caz și efectuează în continuare cercetări sub aspectul infracțiunii de vătămare corporală.
FOTO: IPJ Bistrița-Năsăud