Începând cu data de 22 iunie se poate susține proba teoretică pentru obținerea permisului de conducere, informează Instituția Prefectului Bistrița-Năsăud.
În perioada 22 iunie – 3 iulie, persoanele care doresc să susțină proba teoretică a examenului auto se pot prezenta la sala de examinare zilnic, conform graficului de mai jos.
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2020/06/Opera-Snapshot_2020-06-11_150640_www.facebook.com_.png)
Ulterior acestei perioade, se va relua programul obișnuit conform căruia acest examen se susține în zilele de joi.