Primarul municipiului Bistrița, Ioan Turc, a anunțat că administrația locală a luat măsuri pentru a rezolva o problemă cu care se confruntau locuitorii de pe străzile Tărpiului și Agronomului, privind iluminatul public.
”Pe străzile Tărpiului și Agronomului am pus, azi, în funcțiune iluminatul public provizoriu, o soluție venită în sprijinul cetățenilor care locuiesc pe aceste străzi cu aflux mare. Totul până la derularea unui proiect de investiții pentru iluminatul public cu caracter definitiv”, a anunțat miercuri seara primarul Ioan Turc.
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2020/12/132837554_724457541810762_7618425404644746793_o-768x1024.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2020/12/132836403_724457528477430_1740856818806232032_o-1024x768.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2020/12/133176383_724457585144091_4628536355564578591_o-1024x768.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2020/12/132792074_724457595144090_3547921129066277480_o-1-1024x768.jpg)