Mașina acroșată a intrat într-un cap de pod! 3 persoane RĂNITE
DUminică dimineața a avut loc un accident în Mijlocenii Bârgăului. Din primele verificări efectuate la fața locului, un autoturism condus de un bărbat, de 37 ani, cetatean străin, pe direcția Vatra Dornei-Bistrița, ar fi fost acroșat de un alt autoturism care se deplasa pe aceeași direcție de mers.
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/07/accident-bargau-ziar-de-bistrita-3-1024x768.jpg)
În urma impactului, autoturismul condus de bărbatul de 37 de ani a ieșit în afara părții carosabile, unde a lovit un cap de pod. Celălalt conducător auto implicat și-ar fi continuat deplasarea încă aproximativ 200 de metri, după care ar fi abandonat autoturismul.
Accidentul s-a soldat cu rănirea a trei pasageri din autoturismul condus de bărbatul de 37 de ani, respectiv o femeie de 30 de ani și doi copii de 13 și 2 ani care au fost transportați la spital.
Polițiștii l-au PRINS la el acasă, în Rusu Bârgăului!
Șoferul VINOVAT, de 26 de ani, a fost depistat, la scurt timp, la domiciliul său din Rusu Bârgăului. A fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,43 mg/l alcool pur în aerul expirat. De asemenea, în urma verificărilor, polițiștii au constatat că nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule.
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/07/accident-mijloceni.jpg)
BĂUT la volan și FĂRĂ permis! Polițiștii l-au REȚINUT pe 24 de ore, apoi, judecătorii l-au ARESTAT pe 30 de zile. E băgat la Beciul Poliției!
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2023/07/ipj-bn-1-1024x576.jpg)
Conducătorul auto a fost prezentat astăzi Judecătoriei Bistrița, față de acesta fiind dispusă măsura arestării preventive pentru o durată de 30 de zile. Bărbatul rămâne în arestul Inspectoratului de Poliție Județean, cercetările fiind continuate de către polițiștii din cadrul Serviciului Rutier în cadrul dosarului penal întocmit.