La data de 9 septembrie a.c., poliţiştii Serviciului de Investigaţii Criminale – Compartimentul Urmăriri au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii, emis de Judecătoria Beclean, împotriva unui bărbat de 32 de ani, din Feldru.
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2020/09/p98.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2020/09/p22.jpg)
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2020/09/f1-1.jpg)
Cel în cauză a fost condamnat la pedeapsa de 3 ani și 11 luni închisoare pentru comiterea infracțiunilor de tâlhărie calificată, distrugere, conducerea unui autovehicul fără permis de conducere și complicitate la fals material în înscrisuri oficiale.
Condamnatul a fost încarcerat de polițiști în penitenciarul Bistriţa.