Un bărbat din orașul Sângeorz-Băi a rămas fără mașină, aceasta fiindu-i pusă sub sechestru de administrația locală din cauza datoriilor pe care le-a acumulat.
”Primul autovehicul sechestrat! Stimați cetățeni, așa cum am comunicat, după data de 1 aprilie, se trece la sechestrarea de bunuri în cazul celor răi platnici, din respect pentru cei buni platnici. Numitului S. A. i-a fost sechestrat autovehiculul în vederea recuperării sumei datorate la bugetul local! Acțiunile vor continua!”, se arată într-un mesaj postat pe pagina oficială a Primăriei Sângeorz-Băi de pe o rețea de socializare.
![](https://www.ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2021/04/Opera-Snapshot_2021-04-14_104353_www.facebook.com_-1.png)
Reamintim că Primăria Sângeorz-Băi a anunțat, încă din luna februarie, că există datorii de circa 3 milioane de lei la bugetul local și că va lua măsuri pentru a recupera sumele restante.