Un autoturism care circula pe DJ 172D, între localitățile Strâmba și Ilva Mică, a fost cuprins, vineri, de un incendiu, informează Inspectoratul pentru Situații de Urgență Bistrița-Năsăud.
Potrivit ISU, la fața locului au intervenit pompierii militari de la Stația Prundu Bârgăului.
”Autoturismul a fost găsit cuprins de incendiu în totalitate. Din fericire, conducătorul auto a ieșit din autovehicul pe cont propriu, nu a fost rănit“, a precizat ISU.
Pompierii cu stabilit că incendiul a fost provocat, cel mai probabil, de un scurtcircuit la instalația electrică a mașinii.
![](https://ziardebistrita.ro/wp-content/uploads/2024/04/22670f8a-6976-4999-bccf-10fde0cc7d7e-768x1024.jpeg)
FOTO: ISU Bistrița-Năsăud